Jak tylko zobaczyłam, że do polskich kin wchodzi nowy hiszpański film Wszyscy wiedzą (Todos lo saben) z Penélope Cruz i z Javier Bardem w rolach głównych, bez wahania kupiłam bilety na pierwszy seans. Nie czytałam w ogóle o czym on jest, nie oglądałam żadnych zwiastunów, po prostu wiedziałam, że z taką obsadą musi być wart zobaczenia.

Poza tymi dwoma ikonami kina hiszpańskiego w filmie pojawiają się również m.in. Inma Cuesta czy Ricardo Darín. Dla fanów La casa de Papel (Dom z papieru) wspomnę, że gra tam też jeden z głównych aktorów, tak na zachętę. Cały wachlarz wspaniałej obsady sprawia, że gra aktorska jest na najwyższym poziomie i nie oceniając reszty, warto zobaczyć ten film chociażby z tego względu.

Sama fabuła filmu, nie jest wielce innowacyjna. Głównym motywem jest porwanie dla okupu młodej dziewczyny. Od tego momentu w filmie zaczyna pojawiać się wiele znaków zapytania, a na światło dziennie wyłaniają się tajemnice rodzinne sprzed lat. To wszystko przeplatane jest wylewanym żalem, niedopowiedzeniami z przeszłości i skrytymi wyrzutami.

Choć sama historia wydaję się być w kółko powtarzanym schematem, to film potrafił mnie bardzo wciągnąć. Co prawda dopiero od momentu zniknięcia dziewczyny, co nastąpiło po długim wstępie, który potrafiłby znudzić tych, których nie interesuje wiejskie hiszpańskie życie. A jako, że ja jestem fanem wszystkiego (no, prawie) co hiszpańskie, więc łapałam każdą sekundę filmu. Do tego wszystkie te rodzinne tajemnice sprawiały, że co parę minut zmieniałam swoich podejrzanych o porwanie. Myślicie, że zgadłam? Nie 🙂 Dzięki temu film zaskoczył mnie na końcu.

Pomimo tego, że film zalicza się do gatunku dramatu, który nie jest ulubionym gatunkiem mojego męża, on sam stwierdził, że bardzo mu się podobał. A to jest chyba najlepsza rekomendacja, bo ten kto zna mojego męża, wie jaki jest wybredny 😉 Wybacz kochanie :*

Film jest warty polecenia, choć zrozumiem ludzi, którzy stwierdzą, że potrafi być przynudnawy momentami. Mnie on wkręcił, zarówno historia jak i te wszystkie tajemnice, oraz te piękne widoki hiszpańskiego miasteczka. A przy okazji można podejrzeć jak wygląda hiszpańskie wesele i jak cudownie potrafią się bawić i świętować.

A teraz mała niespodzianka dla Was

Dzięki uprzejmości Gutek Film, dystrybutora kina niezależnego, dostałam dla Was aż 4 wejściówki (jedna podwójna i trzy pojedyncze) na film Wszyscy Wiedzą. Wejściówki mają ważność do 28 marca i można je wykorzystać tylko w Kinie Muranów w Warszawie.

Co trzeba zrobić aby je zdobyć?

Spośród wszystkich osób, które napiszą komentarz pod tym postem, lub pod postem na FB, wybiorę 4 osoby, które nagrodzę. A chciałabym się dowiedzieć od Was jaki film z Penélope Cruz lub z Javier Bardemem spodobał wam się najbardziej i dlaczego. Na odpowiedzi czekam do wtorku 19 marca do godz. 12:00. Po tej godzinie skontaktuje się z wybranymi osobami. Upewnijcie się tylko, że nie macie zablokowanej opcji wysyłania wiadomości przez nieznajomych 😉