Czasem nachodzi mnie taki dzień, kiedy mam ochotę zobaczyć dobrą komedię romantyczną. Aby troszkę się pośmiać, rozmarzyć i aby lekko spędzić wieczór. Jak tylko zobaczyłam w proponowanych filmach na Netflixie Las leyes de la termodinámica (Prawa Termodynamiki), w tle Barcelone, a w roli głównej Bertę Vázquez, to wiedziałam, że szybciutko muszę odpalić ten film. Czy było warto? Hmm…

*Bertę możemy kojarzyć z serialu Vis a Vis lub z Palmeras en la nieve 😉

Czy było warto?

To zależy 😉 Miło oglądało się ten film ze względu na uliczki oraz różne miejsca Barcelony. Kto jest ze mną dłużej, ten wie, że jestem zakochana w tym mieście. I to miasto, to chyba największy atut tego filmu. Oczywiście poza samym językiem hiszpańskim, który sam w sobie jest boski! Ale tego to już chyba nie muszę Wam mówić, nieprawdaż?

Niestety, ale ten film był dla mnie po prostu nudny. Cała fabuła i historia miłości jest pokazana od strony fizycznej, a dokładnie mowa tu o prawach termodynamiki. Sam film to dla mnie mieszanka komedii romantycznej wraz z filmem dokumentalnym o fizyce. No niestety w mojej ocenie nie połączyło się to za dobrze.

Może to mój mały uraz do przedmiotu szkolnego jakim jest fizyka, a może po prostu bardzo nikłe zainteresowanie tym zakresem. Jednak film nic nie zmienił w tym temacie. Ba! Wręcz upewnił mnie, że to nie jest moja broszka.

Przyznam się też, że troszkę się w tym filmie gubiłam. Nie jestem pewna czy to przez to, że po prostu mnie nie wciągnął, czy sposób przekazania całej historii jest chaotyczny. Nie chcę oglądać go jeszcze raz i się przekonać gdzie leży błąd, więc niech to zostanie małą zagadką. A może Wy ją rozwiążecie i napiszecie swoje odczucia w komentarzu poniżej? 😉

Jeżeli macie ochotę na dobrą komedię romantyczną i chwilę relaksu wieczorową porą to nie polecam tego filmu. Uważam, że można znaleźć dużo lepsze pozycje na Netflixie z językiem hiszpańskim lub w jakimkolwiek innym miejscu w internecie. Natomiast jeżeli chcecie go zobaczyć aby podszlifować swój język, nauczyć się nowych słów i wyrażeń, lub macie bzika na punkcie fizyki – to śmiało! Wtedy nie będą to zmarnotrawione dwie godziny.

 

 

[aesop_video width=”100%” align=”center” src=”youtube” id=”tHGFM2POPXg” disable_for_mobile=”on” loop=”on” autoplay=”off” controls=”on” viewstart=”off” viewend=”on” revealfx=”off” overlay_revealfx=”off”]

PRZEGLĄD RECENZJI
Aktorzy
Scenariusz
Muzyka
Oryginalność
las-leyes-de-la-termodinamicaMało wciągający film. Sama fabuła jest średnia i czasami ciężko jest się połapać co autor miał na myśli. Nie polecam dla osób, które mają akurat ochotę na lekką komedię romantyczną. Bardziej polecam zobaczyć w celu zobaczenia uliczek Barcelony oraz podszlifować język ;)