Z językiem trzeba się osłuchać. Jeżeli chcemy dobrze opanować jakikolwiek język obcy, to musimy w tym temacie opanować 2 najważniejsze rzeczy:

  1. Mówienie
  2. Rozumienie ze słuchu

Bez tego ani rusz! Bo co z tego, że zrozumiemy naszego rozmówce, a nie będziemy w stanie zareagować? Lub co gorsze, sklecimy zdanie, ale nie zrozumiemy reakcji i cała konwersacja pójdzie sobie siną dal?

Trzeba ćwiczyć słuchanie i już 🙂 Można to jednak robić na wszelaki sposób:

Oczywiście najlepiej byłoby odhaczyć każdą kropkę, jednak dzisiaj skupimy się na tej ostatniej.

Gdzie słuchać hiszpańskiego radia?

W Internecie! Proste, czyż nie? Wystarczy, że w wyszukiwarkę Google wpiszemy hasło: emisoras de España. Wyskoczą nam proponowane strony gdzie możemy sobie poskakać pomiędzy jednym radiem, a drugim. W ten sposób każdy może znaleźć takie radio, jakie lubi.

Możemy słuchać hiszpańskich audycji radiowych, reklam, muzyki… Cała masa możliwości!

Pokrótce przedstawię Wam najpopularniejsze radia hiszpańskie:

Cadena Dial

Jak dla mnie numer jeden, jeżeli chcemy posłuchać największe hiszpańskie hity. Cadena Dial puszcza tylko i wyłącznie hiszpańskie piosenki, przez to maksymalnie jesteśmy osaczeni językiem. Dodatkowo, w godzinach porannych trwa audycja Atrévete, która ma na celu pobudzić nas oraz rozśmieszyć. Prowadzący robią sobie żarty telefoniczne z różnych osób, które zostały zgłoszone do audycji przez sowich znajomych, czy też rodzinę. Dzięki temu możemy posłuchać różnych rozmów i nie raz dziwnych reakcji i 100% hiszpańskich odzywek 🙂

Los 40 principales

Najpopularniejsza hiszpańska stacja radiowa jeżeli chodzi o liczbę słuchaczy. Mnie jednak za bardzo nie przekonywuje, ale to ze względu na bardzo dużą liczbę angielskich piosenek. W końcu nie po to słucham hiszpańskiego radia, czyż nie?

Radio Nacional

Klasyka hiszpańskiego radia. Pamiętam jak wiele lat temu sama zaczynałam swoją przygodę z językiem hiszpańskim i godzinami potrafiłam słuchać tego radia i przy okazji oglądać telewizję na żywo z kanału RTVE. W końcu to Radio y Televisión Española.

Onda Cero

Kolejne jedno z najbardziej popularnych stacji radiowych. Osobiście rzadko słucham, ze względu iż doba ma tylko 24h i nie da się słuchać wszystkiego 😉 Jednak jeżeli nie spodobają Wam się poprzednie stacje, to dajcie szansę jeszcze tej. Niech Wiewióry mają do 4 razy sztuka 😂

Miłego słuchania!