Trasa: Reliegos – León (20 km)

Choć wstaliśmy pełni optymizmu, to wczorajsze kilometry dały mi w kość, a dokładnie w stopy. Bardzo bolały mnie podbicia i pomimo tego, że mieliśmy tylko 20 kilometrów do León to miałam wrażenie, że ta cała trasa trwała wieczność. Co chwilkę musiałam robić przystanki, aby dać odpocząć stopom, przez to opóźniłam nasze planowane dojście do miasta.

Ten dzień w ogóle był felerny. Niebo było całe zachmurzone i cały czas groziło nam burzą, a do tego przez dwa miasteczka nie mogliśmy się napić kawy, bo nie było nic otwarte. Ja wiem, że brzmi to dość dziwnie, ale jednak kiedy codziennie mieliśmy rytuał picia porannej kawy w pierwszym miasteczku i między czasie sprawdzenia co się dzieje np. w Internetach, to potrafiło ochłodzić nasz zapał do dalszego maszerowania. No i ten ból w stopach!

Zapomniałam wcześniej dodać, że celowo planowaliśmy spać w León i dzień wcześniej zabukowaliśmy sobie hotel przez AirBNB. Jest to taka strona przez, którą można wyszukać sobie mieszkania lub nawet hotel i zarezerwować nocleg. Jeżelibyście chcieli skorzystać to polecam kliknąć w mój link polecający. Wtedy i Wy i ja zgarniamy pieniążki, a nie są małe bo aż 100 zł 🙂

Jako, że León to moje miasto, w którym studiowałam w ramach programu Erasmus to musieliśmy tam nocować. Pomimo tego, że jest to zwykłe miasto wyróżniające się tylko piękną katedrą, dla mnie ma ono to coś. Z wielką nostalgią odwiedziliśmy większość zakamarków, które tak dobrze pamiętałam.

Jak już zameldowaliśmy się w pokoju, potrzebowaliśmy się chwilę zdrzemnąć i zregenerować. W sumie przespaliśmy prawie 2 godzinki i dopiero wieczorem wyszliśmy na miasto. Uwielbiam tapasy w tym mieście, jak dla mnie są najlepsze! I do tego dalej funkcjonuje zasada, że kupujesz piwo lub wino i dostajesz tapas gratis. Żyć nie umierać w takim mieście!

O bólu już zapomniałam. Magia hiszpańskiej kuchni i miliona wspomnień. A do tego po powrocie z miasta wzięłam jeszcze kąpiel. W końcu jak już nie spałam pod namiotem to chciałam się poczuć jak księżniczka 🙂

[aesop_gallery id=”3748″ revealfx=”off” overlay_revealfx=”off”]