Dzisiaj chciałabym Wam zaprezentować serial online produkowany przez angielską stację telewizyjną BBC. Nazywa się on La vida loca i jest przeznaczony dla osób początkujących. Jeżeli więc szukasz gdzie możesz za darmo i przez internet nauczyć się podstaw hiszpańskiego to już wiesz gdzie szukać 🙂

Serial ten składa się z 22 odcinków po około 10 minut każdy. Opowiada on historię dziewczyny, która pojechała na wakacje do Madrytu. Serial ten ma na celu nauczyć Was podstawowych zwrotów, takich jak zrobić zakupy czy znaleźć konkretną ulicę w mieście. Poznasz też podstawy gramatyki, oraz najważniejsze kwestie kulturowe. Autorzy przewidzieli, że potrzebujesz 12 tygodni na ukończenie całości, ale jeżeli jesteś zdeterminowany i masz dużo czasu to możesz zrobić go szybciej. Pamiętaj jednak, o regularnych powtórkach!

Fabuła jest dość interesująca i faktycznie przedstawia codzienne życie oraz sytuacje, jakie mogą nas spotkać na wyjeździe. Jedyny, i największy zarazem, problem to taki, że serial ten jest po angielsku. Nie ma się co dziwić skoro został zrobiony przez BBC. Na szczęście nie trzeba perfekcyjnie władać angielskim, wystarczą nam podstawy, by zrozumieć tłumaczenie i proste definicje. Osoby, które nie znają angielskiego też bym zachęcała, żeby spróbowały przejść przez wszystkie odcinki. Dzięki temu, że jest to serial i mamy obrazy, bardzo łatwo jest się domyślić co mówią i o co chodzi.

Poza serialem, na tej samej stronie znajdziecie do wydrukowana podstawy z gramatyki oraz użyte słownictwo, a na samym końcu możecie zrobić sobie test online by sprawdzić, czego się nauczyliście.

A tutaj macie zwiastun serialu 🙂