Nauka hiszpańskiego może być świetną zabawą, zwłaszcza gdy odkrywasz nowe, kolorowe frazy, którymi możesz zaskoczyć swoich znajomych i sprzedawców na lokalnym bazarze. Oto pięć hiszpańskich wyrażeń, które pozwolą ci targować się jak prawdziwy native speaker.

  1. ¡Hola guapo/guapa! ¿Cuánto cuesta esto?” – Zacznij od pochlebstwa! Urok i komplement to sekrety negocjacji — nikt nie będzie chciał zawiesić cię na cenę, gdy dajesz im poczucie bycia atrakcyjnym.
  2. Esta demasiado caro, ¿me puedes hacer un descuento?” – Wyraź swoje zdziwienie nad wysoką ceną i poproś o zniżkę. Sprzedawcy docenią twoją bezpośredniość.
  3. Eso es un robo a mano armada” – Jeśli wciąż nie widzisz postępów w negocjacjach, spróbuj użyć tego wyrażenia, aby powiedzieć sprzedawcy, że jego cena jest nieco zbyt wygórowana (jak rabunek z bronią w ręku).
  4. ¡Venga amigo/amiga! Hagamos un trato” – Jeśli sprzedawca jest blisko ustalenia uczciwej ceny, użyj tego wyrażenia, aby pokazać, że jesteś gotów do współpracy. Pamiętaj, że przyjaźń to klucz do udanego targowania się.
  5. ¡Gracias por el descuento, es un placer hacer los tratos contigo!” – Po zakończeniu negocjacji pokaż swoją wdzięczność i uśmiech się szeroko. Brawo! Udało ci się skutecznie targować po hiszpańsku!

Teraz gdy opanowałeś te genialne hiszpańskie wyrażenia, jesteś gotów na podbój lokalnych bazarów i targowisk. Wesołej nauki hiszpańskiego!

A jeżeli chcesz opanować hiszpański przed Twoimi wakacjami, to koniecznie zobacz nasz Podróżniczy Kurs Online.

kurs języka hiszpańskiego
kurs języka hiszpańskiego