Czy warto studiować filologię hiszpańską? Oto pytanie, które zadaje sobie wiele młodych osób. W końcu kto nie chciałby posługiwać się jednym z najpiękniejszych języków świata, używanym do wyrażania miłości, pasji i… dyskusji o przepysznych tapas? Język hiszpański to klucz do świata pełnego emocji i przygód, a nauka hiszpańskiego to zdecydowanie inwestycja w przyszłość.

Zalety filologii hiszpańskiej

Rozważmy jednak merytoryczne plusy filologii hiszpańskiej. Nauka hiszpańskiego otworzy Ci drzwi do ogromnej rzeszy native speakerów (aż 460 milionów ludzi!). Co więcej, jeszcze będziesz mógł się śmiać z telenowel bez napisów. Bo czy jest coś bardziej satysfakcjonującego, niż zrozumienie słowa „desafortunadamente” bez potrzeby szukania w słowniku?

Filologia hiszpańska daje możliwość zagłębienia się w kulturze kraju Don Kichota i flamenco. Po zakończeniu studiów będziesz mógł wykonywać zawód tłumacza, nauczyciela czy nawet pracować jako ekspert ds. kulturalnych w ambasadzie. Otworzą się też drzwi do dużych korporacji, międzynarodowych firm, czy nawet tych mniejszych, polskich, które prowadzą interesy z Hiszpanami. A takich firm jest dość sporo. Nawet jeśli nie zdecydujesz się na taką ścieżkę kariery, to przynajmniej Twoje wakacje na Majorce będą o wiele bardziej fascynujące dzięki swobodnej komunikacji z tubylcami.

hiszpańska księgarnia
http://www.fiestasiesta.pl/sklep

Marzenia

Co więcej, hiszpański jest również językiem międzynarodowej kariery! W dzisiejszych czasach wielu pracodawców poszukuje osób, które opanowały język hiszpański. Kto wie, może za kilka lat będziesz zarządzać hiszpańskim oddziałem swojej firmy? Oczywiście zaraz po tym, jak skończysz eksplorować różnice między „ser”, a „estar” – bo przecież nauka hiszpańskiego to niekończąca się zabawa!

Warto także wspomnieć o tym, że filologia hiszpańska pozwoli Ci poznać nie tylko Iberię, ale także Amerykę Łacińską Możliwość dogadania się z mieszkańcami Kuby czy Argentyny to prawdziwa gratka dla każdego fana przygód.

Podsumowując, jeśli jesteś gotowy na wyzwanie i jesteś fanem hiszpańskiej muzyki, filmów czy kuchni, to nauka hiszpańskiego przez studia filologiczne może okazać się spełnieniem marzeń. A przecież marzenia są po to, żeby je realizować!