Jesteś nauczycielem języka hiszpańskiego i szukasz super alternatywy dla swoich uczniów? A może brak Ci pomysłów na zajęcia, a nie chcesz kopiować ciągle tych żmudnych kserówek? Zobacz nasze zestawienie siedmiu gier do nauki hiszpańskiego.

Descubrir España

Pasjonująca podróż przez różne regiony Hiszpanii. Gra pobudza ciekawość i wyobraźnie oraz przybliża nam Hiszpanię. Poznajemy ciekawostki, a przy tym rozszerzamy słownictwo. Gra polecana już od 6 roku życia.

Tabú

Tabú” to hiszpański odpowiednik polskiej wersji gry “Taboo”. To gra niewypowiedzianych słów. Idealne gra na zajęcia językowe z hiszpańskiego oraz podczas spotkania z hiszpańskimi znajomymi. Gra polega na odgadywaniu słów. Dokładne zasady gry, znajdziesz w linku poniżej:

Carrera de letras

Wyścig liter to hiszpańska gra na uzbieranie jak największej ilości liter 🙂 W środku znajdują się karty typu: wymień rzecz, która jest żółta, gracz mówi daną rzecz i zdobywa literkę. Wygrywa gracz/drużyna z największą ilością różnych liter.

52 actividades para no aburrirse

Super zabawna talia kart z różnym zadania, aby się nie nudzić. W środku znajdziesz zarówno krótkie jak i dłuższe zadania językowe, i na myślenie. Uczniowie uwielbiają te zadania, a w szczególności jak sam mogą je sobie wylosować! Gra polecana od 9 roku życia.

Juego lettergories

Magnetyczna gra przeznaczona dla mniejszych grup lub zajęć indywidualnych. Jest to gra podobna do tradycyjnej “państwa-miasta”

Formar palabras

Gra polecana dla najmłodszych, dzięki której wprowadzimy początkującego ucznia w świat liter i hiszpańskich słówek.

Primeras lecturas

Gra edukacyjna dla najmłodszych na m.in. łączenie pytań z odpowiedziami. W środku znajduje się magiczny długopis, który sprawia sporo frajdy dzieciakom. W grze znajdziemy ponad 6o różnych ćwiczeń, aby nauczyć się hiszpańskich słówek oraz pisowni.


Wpis “Gry do nauki hiszpańskiego-top 7” jest autopromocją hiszpańskiej księgarni Fiesta Siesta prowadzonej przez nauczycielkę j. hiszpańskiego.


Gry do nauki hiszpańskiego i wiele innych rzeczy znajdziesz w naszej hiszpańskiej księgarni Fiesta Siesta.