Już od dawna nie ucieszyłam się tak na nowość wydawniczą jak teraz. Kiedy Wydawnictwo Albatros poinformowało o nowej pozycji Ildefonsa Falcones na naszym polskim rynku, od razu wiedziałam, że będzie to nie lada gratka i koniecznie muszę ją prędko przeczytać. Jeszcze pamiętam te dreszcze przy czytaniu Katedry w Barcelonie tego autora, tak więc liczę na powtórkę 🙂

Malarz Dusz, bo o tej książka mowa, ponownie przeniesie nas do Barcelony. Tym razem w nieco inne czasy, bo na początek XX wieku.Jako, że sama nie dokończyłam jeszcze lektury, pozwolę sobie zacytować opis książki ze strony Wydawnictwa Albatros. Jak tylko skończy się konkurs, a ja książkę, to napiszę swoją recenzję:

“Barcelona, ​​rok 1901. Przez miasto przetacza się fala niepokojów społecznych. Ubóstwo najbiedniejszych dzielnic kontrastuje z bogactwem dużych eleganckich alei, wzdłuż których wyrosły już niezwykłe budynki, symbol nadejścia epoki modernizmu.

Dalmau Sala, syn skazanych na śmierć anarchistów, żyje na granicy dwóch światów. Z jednej strony członkowie jego rodziny oraz Emma, kobieta, którą kocha, są zagorzałymi zwolennikami walki o prawa robotników. Z drugiej, zatrudnienie w pracowni ceramiki don Manuela Bello, jego mentora i obrońcy wiary katolickiej, pozwala mu obracać się w towarzystwie, w którym kwitnie sztuka i dobrobyt.

Artyście nie będzie łatwo odnaleźć właściwą ścieżkę, którą powinien podążyć, aby zrozumieć, że tym, co się w życiu liczy, są jego przekonania dotyczące równości i sprawiedliwości społecznej, jego czysta dusza i miłość odważnej i silnej kobiety. A przede wszystkim liczy się jego sztuka – obrazy, na których uwiecznia ubóstwo swojego miasta, w którym tli się już iskierka buntu i rewolty.”

Konkurs

Halo halo! A cóż to ja dla was mam? Dzięki uprzejmości wydawnictwa Albatros mam dla Was aż 4 (cztery!) egzemplarze do rozdania. Jednak, żeby nie była to kwestia loterii, mam dla was małe zadanie konkursowe. Wystarczy, że odpowiecie na pytanie:

Jaką książkę hiszpańskiego autora przeczytałeś i co z niej szczególnego zapamiętałeś?

Może to być jakiś cytat, myśl przewodnia, życiowa lekcja, przemyślenia, wspomnienia, no cokolwiek!

Aby wziąć udział w konkursie należy odpowiedzieć na powyższe pytanie pod konkursowym zdjęciem na Instagramie, link znajdziecie poniżej.

View this post on Instagram

Hej 🐿!Mam dla was nie lada gratkę 😊 Pamiętacie jak przed moimi wakacjami pokazywałam wam najnowszą książkę Ildefonsa Falcones "Malarz dusz"? Tak, to ten sam autor co napisał genialną "Katedrę w Barcelonie" 😄 Kto jej jeszcze nie czytał, to niech szybko zanotuje tytuł! Obiecałam wam też mały konkurs, gdzie do zgarnięcia będą aż 4 (cztery!) książki "Malarz Dusz". Wszystko dzięki uprzejmości @wydawnictwoalbatros 🙂 Co trzeba zrobić? Wystarczy pod tym zdjęciem odpowiedzieć na pytanie: ➡️ Jaką książkę hiszpańskiego autora przeczytałeś i co z niej szczególnego zapamiętałeś? ⬅️ Może to być jakiś cytat, myśl przewodnia, życiowa lekcja, przemyślenia, wspomnienia, no cokolwiek! Konkurs trwa od poniedziałku 13 lipca 2020 r. do czwartku 16 lipca 2020 r. godz. 20:00. Ogłoszenie wyników odbędzie się 17 lipca tutaj na moim profilu. Wszelkie informacje można też znaleźć w regulaminie, który jest dostępny pod najnowszym wpisie na fiestasiesta.pl oraz w moim BIO. We wpisie na blogu (gdzie nie mam limitu znaków 😊) oraz dzisiaj na stories dowiecie się o czym jest ta książka. Ja już ją przeczytałam w 1/3 i mogę powiedzieć, że jest rewelacyjna. W końcu akcja rozgrywa się w mojej ukochanej Barcelonie. A do tego podoba mi się jak jest pokazana postać kobiety. Nie jakieś tam chucherko, które tylko siedzi w kuchni, o nie! Mam nadzieję, że nie zmieni się tow dalszej części powieści 😅 ———— #malarzdusz #ildefonsofalcones #hiszpańskapowieść #hiszpanskipisarz #hiszpański #nieladagratka #wydawnictwoalbatros

A post shared by Hiszpański blog i sklep 🇪🇸 (@fiestasiesta.pl) on

Konkurs trwa od poniedziałku 13 lipca 2020 r. do czwartku 16 lipca 2020 r. godz. 20:00. Ogłoszenie wyników odbędzie się na profilu Instagram Fiesta Siesta 17 lipca. Wszelkie informacje można też znaleźć w regulaminie.