Nie masz czasu się uczyć, bo praca, rodzina i wariujące dzieci? Lub też przytłaczają Cię inne obowiązki? Przeczytaj moją listę jak i gdzie znaleźć czas na naukę języków obcych (nie tylko hiszpańskiego 🙂 )

SŁUCHAJ PODCASTÓW

Jeżeli jesteś użytkownikiem jabłuszka, zwróć uwagę, że masz zainstalowaną już pewną aplikację o nazwie Podcasty. Niestety nie mam żadnego telefonu z Androidem to nie wiem czy tam też jest, ale na pewno można sobie ściągnąć. Jak już jesteście w tej aplikacji, wyszukajcie sobie podcastów w języku hiszpańskim i słuchajcie w drodze do pracy, zmywając naczynia, biegając czy też spacerując z psem. Jest wiele możliwości, gdzie możecie odpalić podcast nawet na 10-15 minut. Nie przerażajcie się, że te audycje często trwają po godzinie, to żaden problem. Wystarczy, że zrobicie pauzę, a potem odsłuchacie resztę. Ja tak robię na co dzień i czasem bywa, że jednego podcastu słucham nawet przez 3 dni.

WSTAWAJ 15 MINUT WCZEŚNIEJ

Większość z nas ma ustalony z góry harmonogram dnia czy to przez pracę czy przez szkołę. Codziennie wstajemy o 6 czy o 7 rano, jemy śniadanie i pędem lecimy wywiązywać się z naszych obowiązków. A gdybyśmy tak nauczyli swój organizm wstawać 15 minut wcześniej, aby przy porannej kawie przejrzeć ostatnie notatki z zajęć, albo nauczyć się odmiany nowych czasowników, lub po prostu powtórzyć słówka? Nie mówcie nie, spróbujcie! Wiem, pewnie wydaje Wam się, że co się tam nauczycie w 15 minut. A ja Wam mówię, że jak nie spróbujecie to się nie dowiecie. Jeżeli pomnożyć te 15 minut przez 5 dni roboczych to wychodzi nam 75 minut czyli ponad godzina nauki. Ciągle mało? 🙂

NIE OGLĄDAJ TELEWIZJI

Nie chcę Ci zabronić odpoczywać, ale pokazać podobną formę rekreacji. Zamiast tradycyjnej polskiej telewizji możemy oglądać tą tradycyjną, ale hiszpańską. Lub, co jest moją ulubioną formą, zamiast telewizji włącz YouTube i wyszukaj hiszpańskojęzyczne filmiki w danej tematyce. Ja najbardziej preferuję daily vlogi, o których pisałam już tutaj. Ostatnio moje serce też powędrowało do Netflixa, gdzie mogę oglądać i hiszpańskie i filmy i seriali. Dla tych mniej zaawansowanych jest też opcja z napisami.

A Ty jak zdobywasz czas na naukę? Podziel się swoim doświadczeniem!