Pamiętam czasy kiedy sama uczyłam się hiszpańskiego i chciałam usłyszeć “prawdziwy” hiszpański. Nie wiedząc gdzie szukać często kończyłam na hiszpańskiej telewizji, co nie do końca jest super rozwiązaniem. Pamiętajmy, że w telewizji osoby mówią czystym castellano, unikają kolokwializmów i mówią dość sztucznie, nienaturalnie. Gdzie więc szukać? Na szczęście hiszpańscy vlogerzy nam tu pomogą :).

A konkretnie mówiąc strona YouTube. Chyba wszystkim znana platforma internetowa gdzie można oglądać wszelakiej maści filmiki. Nie wszyscy zdajemy sobie jednak sprawę, że to właśnie YouTube otwiera nam okno na świat i może stać się naszą pomocą naukową. Tak, to nie tylko słodkie pieski i kociaki 🙂

Ostatnio stało się dość popularne vlogowanie. Co to jest? Vlogowanie to pokazywanie swojego punktu widzenia na różnorakie problemy i sytuacje społeczne, polityczne, etc. To również sposób na dzielenie się swoją pasją, królują tu podróże i gry komputerowe, ale z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Jednym z pod gatunków vlogowania, o ile można tak to nazwać :), to są daily vlogi. Polegają one na pokazywaniu swojego życia, alternatywy na spędzanie wolnego czasu, etc.

Oglądanie takich filmików jest fantastycznym sposobem na osłuchanie się z “prawdziwym” hiszpańskim :D. Pamiętajmy, że każda osoba ma swój akcent, popełnia błędy językowe oraz używa mowy potocznej, której jest najtrudniej się nauczyć. Dlatego przedstawiam Wam moją listę vlogerów, niekoniecznie samych Hiszpanów :).

Miłego oglądania!

https://www.youtube.com/watch?v=Cr5FIzJmqr8&list=PL422C64BAE33894FF