Argentyński film El hijo może albo nas zachwycić, albo zanudzić. Sama spotkałam się z bardzo skrajnymi opiniami i w końcu zdecydowałam się sprawdzić czy jest wart uwagi.

Fabuła

O dziwo główną rolę gra tutaj ojciec, a nie tytułowy el hijo, czyli syn. Film ukazuje nam historię pewnej argentyńsko-norweskiej rodziny, która po wielu próbach i staraniach doczekała się potomstwa. Od momentu pojawienia się małego Henryka cała sytuacja się komplikuje. Możemy przypuszczać, że jest to kolejny dramat z rozwodem i burzliwymi kłótniami, oraz walką o dziecko w tle. Nie, nie tym razem.

Tym razem zostajemy uwikłani w tajemnicę matki, której zachowanie mocno odbiega od oczekiwanego dla świeżo upieczonej mamusi. Nie chcę zdradzać za dużo i rozpisywać się co takiego wyprawia, aby nie psuć Wam seansu. Zdradzę tylko, że cały film to walka ojca o jego syna i o dowiedzeniu się prawdy.

Czy warto?

Jestem jedną z tych osób, które film zachwycił i złapał za serce. Ba! Wywlókł ze mnie emocje macierzyństwa i sprawił, że sama przeżywałam ból głównego bohatera siedząc cała w napięciu. Po seansie zastanawiałam się, jak to możliwe, że są osoby, którym ten film w ogóle nie podszedł. Wiadomo, że każdy ma swój gust i nie ma na świecie ani jednej rzeczy, która podobałaby się każdemu, ale jednak nie mogłam tego zrozumieć. Aż zdałam sobie sprawę, że film ten poruszył mnie ze względu na to, że sama całkiem niedawno zostałam mamą i poznałam dotąd nieznane mi uczucia.

Sam film bardzo polecam chociażby ze względu na ciekawą historię oraz emocje, którym jest przepełniony. Jeżeli jednak daleko Wam do rozczulania się nad “biednym” ojcem, to możecie potraktować ten film jako osłuchanie się z argentyńskim akcentem. Który sam w sobie jest cudny! Dodatkowo zwróćcie uwagę na formy gramatyczne, oraz sam sposób mówienia. Hiszpański w Ameryce Południowej różni się co nieco od wersji kastylijskiej z Hiszpanii.

Gdzie można go zobaczyć?

Film z napisami lub w wersji oryginalnej można zobaczyć na platformie Netflix. Znajdziecie tam też masę innych filmów i seriali. Tutaj możecie podejrzeć pełną listę, oraz zerknąć na inne moje recenzje.