Nie znam osoby, która nie byłaby zakochana w bajkach Disneya. Każdy przecież zna Króla Lwa (EL Rey León), Pocahontas czy też Krainę Lodu (El Reino del Hielo). O tym jak fantastycznie można uczyć się poprzez oglądanie bajek wspominałam już nie raz, o np. tutaj 🙂

Dziś nie o samych bajkach chciałam Wam powiedzieć, lecz o piosenkach, które każdy zna po polsku i najwyższy czas, aby poznał je po hiszpańsku. Mowa tu oczywiście o piosenkach Disneyowskich.

Poniżej możecie odsłuchać najpopularniejsze piosenki po hiszpańsku, dodatkowo znalazłam wersje z tekstem, dlatego zanim włączycie złapcie szybko za długopis i zanotujcie z każdej piosenki przynajmniej 3 słowa lub wyrażenia, które Waszym zdaniem mogą Wam się w przyszłości przydać 🙂 A żeby potem łatwiej je utrwalić słuchajcie sobie tych piosenek w drodze do pracy lub szkoły, albo podczas prasowania. Czy nie od razu zrobi się przyjemniej? 🙂

I nie zapomnijcie podzielić się z Waszymi spostrzeżeniami jakie słówka lub wyrażenia można się nauczyć i które mogą być przydatne!

Hakuna Matata – El Rey León

.

Colores del viento – Pocahontas

Indomable .

Bajo el mar – La Sirenita

.

Libre soy – EL Reino del Hielo

Mulán – Todo un hombre haré de ti

Indomable – volaré

Tierra de osos – En marcha estoy

Chcesz więcej DISNEYA?

W naszej księgarni znajdziesz książki Dinsey’a po hiszpańsku. Dzięki temu umilisz swoją naukę, a może i nawet rozkochasz swoje dzieciaki w tym języku? Warto spróbować!