Przekleństwa po hiszpańsku – wpis tylko dla pełnoletnich

Nie ukrywajmy, przekleństwa to niestety dość znaczna część języka potocznego (z mojego punktu widzenia Hiszpanie nadużywają palabrotas, w szczególności ci młodzi). I czy chcemy czy nie, powinniśmy poznać przynajmniej te najbardziej popularne. Oczywiście jeżeli chcemy perfekcyjnie władać tym językiem i móc się pochwalić wiedzą z języka potocznego. Dlatego postanowiłam przygotować dla Was ten wpis.

NAJPOPULARNIEJSZE HISZPAŃSKIE PRZEKLEŃSTWA

CAGARSE

Hiszpanie uwielbiają “cagar” na wszystko. Dosłownie cagarse en alguien o algo to srać na kogoś lub na coś. Bardzo często jak się zirytują czy wkurzą, to właśnie “cagan”, tak jak my “pierdolimy” 🙂

“Cagar” można dosłownie na wszystko, np. en la puta, en la hostia, en Dios, en la leche, czy po prostu en todo.

iMe cago en la hostia! Se me ha caído el móvil y se ha rayado la pantalla.

Kuźwa! Spadł mi telefon i porysował się ekran.

Jak obrazić po hiszpańsku?

Mamy tutaj cały wachlarz możliwości. Choć nie namawiam do ich używania, to sugeruję się ich nauczyć – tak na wszelki wypadek. Nigdy nie wiadomo jaka przykra sytuacja może nas spotkać, więc lepiej być świadomym kiedy ktoś nas obgaduje i wyzywa od najgorszych.

Najpopularniejsze to hijo de puta, czyli nasz skurwysyn. W Hiszpanii możemy się też spotkać z krótszą wersją hijoputa. W formie żeńskiej będzie oczywiście hija de puta.

Możemy też użyć samego puta, co oznacza dziwkę.

Warto też znać cabrón oraz gilipollas, czyli takie dupki i inni idioci 🙂

Chcesz więcej?

Zastanawiasz się jak powiedzieć po hiszpańsku cholera, wali mnie to, weź spierdzielaj, ale to jest gówniane, ale to jest zajebiste, czy po prostu jak coś jest popieprzone?

Zobacz najnowszą książką Kolokwialnie po hiszpańsku. Znajdziesz tam 13 rozdziałów (w tym jeden o przekleństwach), a dokładniej ponad 300 kolokwialnych słów i wyrażeń po hiszpańsku! Dodatkowo, do każdego przykładu znajdziesz hiszpańskie zdanie w kontekście oraz jego tłumaczenie na język polski. Tak, aby wszystko było jasne.

Dodatkowo, książka zawiera kilkadziesiąt ćwiczeń. Dzięki czemu można w przyjemny sposób opanować słownictwo z danego rozdziału oraz zobaczyć jak naturalnie mówią Hiszpanie.

Chcesz usłyszeć jak Hiszpanie wymawiają te słowa? Do książki będą dodane pliki audio, a każde hiszpańskie słowo czy wyrażenie przeczyta rodowity Hiszpan.

To jak? Chcesz nauczyć się kolokwialnego hiszpańskiego, w tym poznać wszystkie przekleństwa po hiszpańsku?