Koniec już ze żmudnymi powtórkami i nudną nauką słówek! Otóż do pomocy przychodzi nam dziś sierżant López wraz ze swoją historią Roja es la nieve.

Ostatnio wydawnictwo Edgard wydało dwa nowe kryminały z języka hiszpańskiego: Empezar de nuevo oraz Roja es la nieve. Dziś skupimy się na tym drugim i zobaczmy co nam może zaoferować ta pozycja.

Sama książka jest przeznaczona dla osób, które znają już język hiszpański na poziomie podstawowym (A1/A2), ale nie czują się pewnie i chciałyby jeszcze raz powtórzyć najważniejszy materiał – zarówno gramatyczny jak i leksykalny.

Książka podzielona jest na 23 rozdziały i stopniowo coraz to bardziej rozwija nam się historia sierżanta López’a oraz zakres materiału. To co mi się osobiście bardzo podoba to to, że nie potrzebujemy żadnych dodatkowych książek ani słowników, gdyż wszystko jest wytłumaczone w łatwy i zrozumiały sposób.

Jak możecie zobaczyć na jednym ze zdjęć, najtrudniejsze słówka są wytłuszczone oraz wypisane w dwóch miejscach – na marginesie oraz w tabelce po każdej historii. Dzięki temu możecie odświeżyć podstawowe słownictwo, ale też poznać i przyswoić całkiem bogaty zasób nowych i przydatnych fraz. Co więcej, od razu mamy je nie tylko wytłumaczone, ale również wrzucone w kontekst co ułatwia nam ich przyswojenie. 

W pierwszej części zadań po każdej historii mamy ćwiczenia sprawdzające słownictwo, a w drugiej wytłumaczoną gramatykę oraz zbiór zadań sprawdzających. Spokojnie! Z tyłu znajdziecie wszystkie odpowiedzi – w razie potrzeby 🙂

Co do samej historii jest ona bardzo wciągająca. Byłoby mi żal ją przerywać, aby robić ćwiczenia 🙂 Nie będę Wam tu jednak zdradzać szczegółów, bo to w końcu kryminał i nie chcę Wam psuć zabawy w odkrywaniu wielu smaczków.

W połowie książki oraz na samym końcu, poza odpowiedziami, znajdziecie również testy sprawdzające Waszą wiedzę z gramatyki. Warto je zrobić ołówkiem przed rozpoczęciem nauki oraz po, tak żeby sprawdzić i zobaczyć swój postęp w nauce.

Aby utrwalić sobie jeszcze bardziej cały materiał możecie odsłuchiwać historię kryminału z dołączonej płytki. Co więcej, jest ona czytana przez native’a, więc macie szanse osłuchać się z hiszpańskim i sprawdzić swoje siły w „słuchaniu”. A to wcale nie jest takie łatwe! Dodatkowo na nagraniach znajdziecie słówka, które możecie powtarzać za lektorem. Jedyny minus to taki, że nagrania są na płycie CD i nie ma dostępu do ich wersji MP3 online, i trzeba samemu je sobie zgrać na telefon lub odtwarzacz MP3.

Jeżeli jesteście zwolennikami ebook’ów to wydawnictwo Edgard również o Was zadbało. W środku znajdziecie kod oraz link, z którego możecie pobrać historię sierżanta López’a w formacie EPUB i MOBI.

Podsumowując, Roja es la nieve to niekonwencjonalny sposób na powtórkę materiału. Jeżeli nie lubicie siedzieć i monotonnie powtarzać słówek oraz gramatyki to ta opcja będzie dla Was idealna. Sugerowana cena książki to 34.90zł, ale można znaleźć różne promocje 😉

Jeżeli spodobała Wam się ta pozycja to zapraszam do wzięcia udziału w konkursie.

KONKURS

Jako, że książka bardzo przypadła mi do gustu, jako czytelnicy bloga macie szanse ją wygrać! Do rozdania są aż 3 egzemplarze! Każdy ma szansę wygrać! Więcej szczegółów w regulaminie.

Regulamin konkursu:

  • Organizator: Aleksandra Fraszewska z bloga Fiesta Siesta.
  • Konkurs trwa: od 17 czerwca 2016 do 22 czerwca 2016 do godziny 23:59.
  • Zwycięzcy: Wiadomość do 3 zwycięzców zostanie wysłana za pomocą wiadomości na Facebook’u 23 czerwca o godz. 12:00.
  • Nagrody:  3 x książka Roja es la nieve wyd. Edgard.
  • Uczestnikiem konkursu zostaje osoba udzielająca odpowiedzi na pytanie konkursowe (Za co lubię język hiszpański?) w dowolnej formie (tekst, zdjęcie, video) publikując w komentarzach na Facebook’u pod postem o konkursie oraz, osoba która polubiła Fan Page Fiesta Siesta – blog hiszpański na Facebook’u.
  • Pod uwagę będą brane wszystkie osoby, które poprawnie odpowiedzą na powyższe pytanie. Spośród wszystkich odpowiedzi zostaną wybrane 3 najciekawsze i najbardziej kreatywne.
  • Koszt nadania nagród ponosi organizator. Nagrody nie są wysyłane poza granice Rzeczypospolitej Polskiej.
  • Jeżeli zwycięzca nie będzie odpowiadał na wiadomość od Organizatora do 3 dni roboczych lub nie poda swoich danych do wysyłki, to po tym terminie automatycznie zrzeka się nagrody, a organizator zobowiązuje się do wyłonienia kolejnej osoby.
  • Nie można przekazywać nagród na rzecz innych osób oraz wymieniać nagrody rzeczowej na jej wartość pieniężną u Organizatora.
  • Konkurs nie jest sponsorowany, administrowany ani organizowany przez serwis Facebook. Dołączając do Konkursu, Uczestnik przekazuje dane osobowe Organizatorowi, a nie serwisowi Facebook. Serwis Facebook nie ponosi odpowiedzialności za Konkurs. Wszelkie pytania, komentarze oraz skargi i reklamacje związane z Konkursem powinny być kierowane do Organizatora, a nie do serwisów Facebook.

Powodzenia i czekam na Wasze odpowiedzi na Facebook’u!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCamino de Santiago
Następny artykułNajwiększe hity Enrique Iglesias’a
¡Hola! Jeżeli chcesz się dowiedzieć czegoś więcej o mnie to zapraszam do zakładki O MNIE, tam znajdziesz moją historię. Besitos :*